بازدید روز اول (چین)

بازدید روز اول 93/09/17
 
گوانجو یکی از 24 استان معروف , قدیمی و شهر فرهنگی چین است. گوانگجو یکی از مناطق توسعه یافته و قدرتمند چین و پایتخت استان گوانگجو است که منطقه ای عالی در کنار رود مروارید و در نزدیکی دریای چین است.این شهر دارای دسترسی بسیار آسان به کشور هنگ کنگ و ماکائو است.این شهر به عنوان مرکز سیاسی , اقتصادی ,علمی آموزشی و فرهنگی منطقه گوانگجو(کانتون) محسوب میشود. این شهر با هزاران طرح کوچک و بزرگ اقتصادی پیشتاز توسعه اقتصادی در کشور چین بوده است. اگر چه این شهر به اندازه شهرهای پکن و شانگهاي معروف نیست اما دارای اماکن تاریخی و فرهنگی معروفی است

گوانگجو شهری در جنوب چین و در شمال رودخانه قابل کشتیرانی واقع شده، سومین شهر مهم چین و همچنین بندری مهم و تجاری ومرکز استان گوان دونگ چین است. این شهر با مساحتی حدود 16000 کیلومتر، جمعیتی بالغ بر 7/6 میلیون نفر را در خود جای داده است. البته جمعیت این شهر با احتساب حومه آن به بیش از 12 میلیون نفر می رسد. ساعت رسمی این شهر 8 ساعت جلوتر از ساعت لندن و اختلاف ساعت آن با کشورمان ٤:٣٠ ساعت است . نام قدیمی شهر کانتون بوده که امروزه نام نمایشگاه معروف این شهر است که همه ساله جمعیتی عظیم از بازرگانان و تجار اکثر کشورهای جهان را به خود جذب می کند.
 
روزیک شنبه 16 آذرماه 1393 آقایان مهندسین پیمان سلطانی مدیرعامل و علی معصومی رئیس هیئت مدیره پیشتازان به اتفاق آقای مهندس رادمهر معاونت بازرگانی سازمان صنایع آموزشی تهران را به مقصد چین شهر گوانجو ساعت 19 عصر ترک کردند.
هدف از این سفر بازدید از آخرین تکنولوژی های آموزشی در حوزه فناوری های کمک آموزشی و چاپ و نشر بود . ترتیب این سفر توسط آقای مهندس زارعی شریک تجاری موسسه پیشتازان در کشور چین بود . پرواز به وقت محلی ساعت8:30 در شهر گوانجو به زمین نشست و پس از استقرار در هتل آقایان کواین معاونت حوزه چاپ و نشر یکی از قوی ترین چاپخانه های چین و آقای کن مدیرعامل کمپانی وامبا تولید کننده وسایل کمک آموزشی به محل هتل حاضر شدند. چینی هادو تا اسم دارند یکی اسم واقعی خودشان که چینی می باشد و نام دیگرشان نام تجاری می باشد که عمدتا اسامی غربی را برای خودشان انتخاب می کنند .
همچنین شما نیز در معرفی خودتان باید اسامی را انتخاب کنید که راحت به ذهن سپرده شود
البته اسم پیمان ظاهرا برای آن ها خیلی راحت بود چون پیمان بهصورت Peyman نوشته میشه و از نگاه دوستان چینی مان یعنی فردی که پول می پردازد و ازهمین جهت این نام بسیار برای آن ها خوشایند بود و از ابتدا این دوستان چینی ما را اهل بیزنس یافتند و به اتفاق از دو تا از چاپخانه های معروف گوانجو که با بیش از 2000 پرسنل که در حوزه طراحی و چاپ نشریات مختلف فعالیت مستمر و مدام دارند جلساتی گذاشتند و ضمن بازدید از این دو کارخانه به تفاهمات متعددی نایل گردیدند.

شایان ذکر است که این کمپانی ها طرف قرارداد با شرکت های معتبری چون Disney , Warner brothers Carrefour و صدها برند معتبر تجاری در جهان است و موسسه پیشتازان در صدد انجام پروژه های خود با این دو کمپانی برای سال بعد می باشد.